Fotoodmładzanie skóry Lublin

fotoodmładzanie skóryFotoodmładzanie skóry (w naszym gabinecie w Lublinie) to metoda, która doskonale wpływa na naszą urodę. Nie tylko poprawia wygląd cery, ale również wykazuje właściwości lecznicze. Szczególnie poleca się tego typu zabiegi osobom, które zauważyły u siebie pierwsze oznaki starzenia: przebarwienia, rozszerzone pory, zmiany w strukturze naczyń. Biostymulacja tkanek pozwala odzyskać zdrowy, promienny koloryt, pozytywnie wpływa na gęstość skóry, spłyca zmarszczki. Jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich borykających się z problemem trądziku różowatego, plam barwnikowych, ale też dla piegusów.
Emitowane przez laser światło sprawia, że tkanki skóry ulegają reaktywacji. Komórki pobudzane są do produkcji elastyny i kolagenu – substancji odpowiedzialnych za właściwy poziom napięcia skóry. Naprężona skóra jest wyraźnie gładsza, pory są mniej widoczne, a zmarszczki – spłycone i zniwelowane.

Fotoodmładzanie skóry w A.W. Studio Kosmetyczne może być wykonywane nie tylko u osób starszych, ale również u młodych, które zauważyły u siebie pierwsze symptomy starzenia. Do zabiegu nie trzeba się przygotowywać w żaden szczególny sposób i co istotne, już następnego dnia można normalnie wrócić do codziennej aktywności. Laserowa stymulacja jest zupełnie bezinwazyjna, a już po kilku seriach widać wyraźne efekty poprawy. Najczęściej naświetla się twarz, szyję, dekolt i dłonie, ale zmiany można usuwać też z innych części ciała. Kolejne zabiegi wykonuje się zazwyczaj co 4-6 tygodni.
Sama terapia jest bardzo prosta. Skórę naświetla się intensywnym pulsującym światłem lasera (IPL -Intense Pulse Light) o niskiej gęstości energii. Rozgrzanie tkanek sprawia, że włókna kolagenowe skracają się i przebudowując, zmieniają swoją strukturę. W zależności od wielkości powierzchni, na której przeprowadzamy zabieg, jedna sesja trwa od kilku do kilkudziesięciu minut. W czasie naświetlania skórę pokrywa się specjalnym żelem, a po zakończeniu – kremem kolagenowym.

Fotoodmładzanie skóry Lublin – zabiegi informacje

Po zabiegu skóra może być delikatnie zaczerwieniona, ale objaw ten ustępuje po upływie kilku godzin. Po paru dobach zaczyna się intensywny proces złuszczania skóry. W tym okresie koniecznie jest odpowiednie nawilżanie. Trzeba też unikać opalania (również w solarium), nagrzewania (np. w saunie). Lepiej nie malować się i nie stosować kosmetyków na bazie alkoholu.

Przeciwskazaniami do zabiegu fotoodmładzania skóry są: bielactwo, łuszczyca, cukrzyca, schorzenia endokrynologiczne, zaburzenia krzepnięcia, nadciśnienie, ciąża i świeża opalenizna.